Bugüne kadar binlerce genci ünlü sporcularla buluşturan Büyük Adımlar Projesi, Gençlik Kampları’nda  devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yürüttüğü projenin konukları bu kez İbrahim Çolak ve Ömer Kemaloğlu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Büyük Adımlar Projesi kamplardaki gençleri, sporun yıldızları ile buluşturmaya devam ediyor. Aydın Kuşadası Davutlar Gençlik Kampı, Büyük Adımlar Projesi ile cimnastik ve karatede büyük başarılara imza atan İbrahim Çolak ve Ömer Kemaloğlu’nu ağırladı. Yıldız sporcular, kampın sıcak atmosferinde moderatör Erdoğan Arıkan’ın yönetiminde gençlerin sorularını yanıtladı.

ÇOLAK: CİMNASTİĞE AİLEMİN TEŞVİĞİ İLE BAŞLADIM

Türkiye'ye, Akdeniz Oyunları tarihinde cimnastik branşının halka kategorisinde ilk madalyayı kazandıran İbrahim Çolak, cimnastiğe ailesinin teşviki ile başladığını söyledi. Başarısını ise disiplinli çalışmaya ve antrenörlerinin katkılarına borçlu olduğunu ifade etti.  

KEMALOĞLU: SPOR BENİ ŞİDDETTEN UZAK TUTTU

Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanan milli karateci Ömer Kemaloğlu ise karateye olan sevgisinin çocuk yaşlarda başladığını ve bu sporun kendisini şiddetten uzaklaştırdığını vurguladı. Eğitimle sporun birlikte yürütülebileceğinin de altını çizen milli sporcu, kendisinin de bir öğretmen olduğuna dikkat çekti.

Sporcular, programın son bölümünde kendi branşlarında gösteri yaparak büyük alkış aldı. Kamptaki gençler ise milli sporcularımızla fotoğraf çektirerek geriye unutulmaz bir kamp anısı bıraktılar.

Kamp ortamında eğlenen gençleri, kendilerine rol model olabilecek sporcularla bir araya getiren Büyük Adımlar Projesi, daha önce de onlarca ünlü sporcuyu ağırlamıştı.  Milli rallici Burcu Çetinkaya, güreşçi Taha Akgül, tekvandocu Bahri Tanrıkulu ve Nur Tatar, halterci Bünyamin Sezer ve Halil Mutlu ile futbolcu Bülent Korkmaz bu isimlerden sadece bir kaçı...