Okul Sporları Tenis Müsabakaları Tamamlandı

2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyet programında yer alan Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen Okul Sporları Gençler, Yıldızlar ve Küçükler Kız -Erkek Tenis müsabakaları tamamlandı.

Spor Kompleksi Kapalı Tenis Kortunda düzenlenen müsabakalara sporcular yoğun ilgi gösterdi.

Müsabakalar sonucunda; Genç Kızlarda Spor Lisesi, Genç Erkeklerde Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi Yıldız Kızlarda Yavuz Selim Ortaokulu, Yıldız Erkeklerde Yavuz Selim Ortaokulu, Küçük Kızlarda Yavuz Selim İlk Öğretim Okulu, Küçük Erkeklerde Yavuz Selim İlk Öğretim Okulu kategorilerinde birinci oldular.

Dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Spor Şube Müdürü Turan Tunç ve okul idarecileri tarafından takdim edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, müsabakalar sonrası yaptığı açıklamada, Okul sporlarının önemine değinerek, "Okul sporları, gençlerimizin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlıyor. Bu kapsamda okul sporlarını her geçen gün daha da yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençlerimiz, okul sporları sayesinde farklı branşlarda kendilerini geliştirme imkânı buluyor. Bu müsabakalarda dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.”