Ağrı’da Gençlik Merkezleri ve Spor Kulüplerine Malzeme Desteği

Ağrı’da faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri ile Spor Kulüplerine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen malzemeler düzenlenen tören ile dağıtıldı.

Ağrı merkez ve ilçelerdi ki Gençlik Merkezleri atölyelerinde kullanılmak amacıyla Atölye malzemeleri, sportif eğitsel malzemeler, faal olarak faaliyetlerini sürdüren 14 amatör spor kulübüne; eşofman takımı, tişört, yağmurluk ve çantadan oluşan spor malzemeleri Ağrı Valisi Mustafa Koç’un katılımlarıyla düzenlenen tören ile dağıtımları gerçekleştirildi.

Ağrı Gençlik Merkezi çok amaçlı spor salonunda gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine: Ağrı Valisi Mustafa Koç, Vali Yardımcısı Bülent Şimşek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, kurum müdürleri, Amatör Spor Kulüp yöneticileri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürleri ve kurum idarecileri katıldı.

İl Müdürü Fedai Din, hizmet müdürleri ve gönüllü gençler tarafından karşılanın Vali Koç, resim atölyesi kursuna gelen kursiyerlerin resim sergisini gezdi. Usta öğretici ve kursiyerler ile bir süre sohbet eden Vali Koç, gençlerin talep ve isteklerini dinledi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan tören, müzik atölyesi kurslarına gelen kursiyerlerin piyona ve keman dinletisi ile devam etti.

Törende konuşma yapan Vali Mustafa Koç; Bugün ilimizde faaliyet gösteren gençlik merkezlerimize ve spor kulüplerimize yönelik yapacağımız malzeme dağıtım töreni vesilesiyle bir araya geldik. Gençlerimiz için yapacağımız bu yatırımların şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan, en büyük zenginliğimiz olan gençlerimize yönelik Devletimiz, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmek, geliştirmek ve bu noktada hayallerini gerçekleştirmek için onlara her zaman çeşitli imkanlar sunmuş ve bu imkanlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamıştır. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan gençlerimiz için, spordan sanata, bilimden kültüre, eğitime varıncaya dek, kendilerini geliştirecekleri güçlü altyapılar temin ederek her fırsatta onları desteklemiştir. Devletimizin, uygulamaya koyduğu gençlik merkezleri, genç ofisleri, gençlik kampları, spor tesisleri nitekim tüm bu hizmetlerin birer göstergesidir.  Biz, Devletimizin destekleri ve katkılarıyla gençlerimizin; sosyal, kültürel, sanatsal, sportif alanlarda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan ve bu alanlarda çeşitli etkinliklere imkan tanıyan il ve ilçelerimizin genelinde bulunan 8 Gençlik Merkezi ve 6 Genç Ofisimizle, gençlerimize çeşitli imkanlar sağlıyoruz. Bu merkezlerimizde; tarihi ve kültürel gezilerden kamplara, sanatsal faaliyetlere ve spor etkinliklerine kadar geniş bir yelpazede etkinlikler düzenlenerek gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlanıyor. Bu gençlik merkezlerimizin faaliyetlerini daha da güçlendirmek için şimdi toplamda 74 kalemden oluşan Gençlik Merkezleri Atölye Malzemelerinin dağıtımını yapacağız. Rabbim hayırlı, uğurlu etsin İnşallah.

 

Ayrıca ilimizde faaliyet gösteren 14 amatör spor kulübümüze de çeşitli spor malzemeleri desteği sağlıyoruz. En büyük ümidimiz ve gurur kaynağımız olan gençlerimizin spor alanında daha aktif olmalarını sağlamak, potansiyellerini en üst düzeyde kullanabilmelerine destek olmak ve her alanda daha sağlıklı yetişmelerine yardımcı olmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz.

İstikbalimizin teminatı olan ve Cumhuriyetimizin güçlü yarınlarında rol alacak olan genç kardeşlerimize yapılacak her yatırım, bilmeliyiz ki güçlü geleceğimize olan yatırımdır. Bu vesileyle; gençlerimiz için yapılan yatırımların ve hayata geçirilen projelerin tekrar hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Gençlik Merkezi faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, törende yapmış olduğu açıklamada;   Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımızın gençliğe verdiği önem sayesinde ilimizde 8 gençlik merkezi ve 6 genç ofis yapılmıştır. Gençlerimize7/24 hizmet vermektedir. İlimizde gençlik merkezlerine üye olup etkinlik ve faaliyetlerimize katılan 41 bin 300 üye gencimiz bulunmaktadır. Gençlik merkezlerimizde dene yap atölyeleri, resim, müzik, el sanatları, Kuran’ı Kerim İngilizce kursları, geziler, kamplar sosyal sorumluluk projeleri gibi talep edilen her türlü etkinlikler yapılmaktadır. Yapılan tüm etkinliklerde yerel yönetimler STK’lar ve tüm kurumlarla iş birliği yaparak gençlerimize en iyi hizmet sunulmaktadır.

Sayın valimizin destekleri ile alınan gençlik merkezleri atölye malzemeleri ve amatör sporun ilimizde daha da güçlü hale gelmesi için ihtiyaç olan spor malzemesi dağıtımını gerçekleştireceğiz. Gençlerin daha iyi yetişmesi için sizin öncülüğünüzde devletimizin bütün imkânlarını seferber ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle çalışmalarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, bizlerle iş birliği yaparak çalışmalarımıza güç katan kurum ve kuruluşlarımıza şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gençlik merkezleri ve amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı ve toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.