Yönetim

 

Mustafa KOÇ

 Ağrı Valisi

 1976 yılında Adana'nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Adana- İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyü'nde, lise öğrenimini ise Rize'de tamamladı. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılında Siirt İline Kaymakam Adayı olarak atandı.

Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak atandı. Sırasıyla Ağrı- Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı-Eleşkirt Kaymakamlığı, Kütahya-Hisarcık Kaymakamlığı, Konya-Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye-Düziçi Kaymakamlığı, Bursa-Gürsu Kaymakamlığı ve İstanbul-Kağıthane Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2022- 2023 yılları arasında Niğde Valisi olarak görev yapmakta iken, 09.08.2023 tarih ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle  Ağrı Valisi olarak atanan Valimiz Sayın Mustafa KOÇ, 18.08.2023 tarihi itibarıyla görevine başlamıştır.

Valimiz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Ahmet Çelebi

Gençlik ve Spor İl Müdürü

1976 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Çelebi, Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi ve Uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun oldu. Spor Yöneticiliği alanında Yüksek Lisansını Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde tamamladı.

2022 yılında Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Spor Hizmetleri Müdürü olarak atanan Çelebi, 13 Haziran 2024 tarihinde Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı.

Çelebi, evli ve dört çocuk babasıdır.

 Ahmet Çelebi'nin İş Tecrübesi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörlük

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Koordinatörlüğü

Spor Kulübü Yöneticiliği ve Başkanlığı

2011 Erzurum Universiade Tesis Müdürlüğü

Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası Koordinatörlüğü

Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyeliği ve Lig Direktörlüğü

Eyof 2017 Erzurum Marketing ve Lojistik Direktörlüğü

Curling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Vekili

Devlet Sporcusu

2023 ISF Kış Oyunları Koordinatör Yardımcılığı

2022 Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü

Ahmet Çelebi'nin Spor Geçmişi

Çelebi Başarılarla dolu spor hayatına; 1985 yılında Güreş, 1986 yılında Boks, 1987 yılında ise Karate’yle başladı. Karate branşında, Dünya ve Avrupa şampiyonlarında birçok sporcu ile birlikte ülkemize madalya kazandırdı.

20 bine yakın çocuğu ve genci spora kazandıran Çelebi, milli takımlara 100’ün üzerinden sporcu yetiştirdi.

 Birçok Uluslararası Turnuvada (Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında) Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan Çelebi sırasıyla;

2005 Universiade

(İzmir), 2009 Universiade (adaylık süreci) ve 2011 Universiade (Erzurum)

Organizasyonlarında görev yaptı.

2017 yılında Erzurum'da yapılan EYOF (Avrupa Gençler Olimpik Kış Oyunları) organizasyonunda Marketing ve Lojistik Direktörü olarak görev yaptı.

2017 yılında Samsun’da yapılan Deaflympics Olimpiyat

Oyunlarında, Antrenör olarak Devlet Sporcusu Unvanını almaya hak kazandı.

2016 yılından itibaren Türkiye Curling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Çelebi, Federasyon Başkan vekili olarak görevini yürütmektedir.